top of page

Koně jsou součástí našeho života již od roku 1995 a v roce se 2004 se konečně stali i členy naší domácnosti. Prvním byl problémový starší plnokrevník a za ním následovali další, převážně jezdečtí koně. S těmi jsme se věnovali hlavně drezurnímu a westernovému ježdění.

 

O specifické plemeno, jakým miniaturní koně bezesporu jsou, jsme se začali zajímat v roce 2008 a v roce 2009 jsme si ze zahrančí dovezli první mazlíky. Se získáváním nových zkušeností jsme došli k rozhodnutí, že tato zvířata nemají v dalším chovu a výstavnictví budoucnost a koníky prodali do soukromých rukou jako budoucí šťastné sekačky na zahradu. 

 

Prvním koněm, který byl předurčen k úspěchům byl v roce 2010 silver appaloosa hřebec Hitstar, se kterým doposud dosahujeme nejvyšších met hlavně ve sportovních disciplínách.

 

V roce 2014 jsme se po úspěších na výstavách a závodech stali konečně i chovateli narozením našeho prvního hříběte, klisny Royal Kiekes Queen. Ta už jako 4 měsíční dosáhla titulu National Supreme Champion a kráčí tak ve šlépějích svých rodičů.

Od roku 2016 se plně věnujeme tréninku miniaturních koní pro tuzemské i zahraniční klienty.

 

Naše motto je, že není důležitá pořizovací cena, ale láska, energie a práce, kterou do svého svěřence vložíte. Pak se dá dosáhnout až na vrchol...

bottom of page